PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436606}
7,4 256
ocen
7,4 10 1 256
California Dreamin' (Nesfârşit)
powrót do forum filmu California Dreamin' (Nesfârşit)

... nieźle się oglądało. Pierwsza połowa była bardziej komediowa, druga bardziej dramatyczna. Jednak jedno mogę potwierdzić jako Polak mieszkający w Rumunii - Rumunia taka jest! :) Zawsze myślałem, że Polska to zadupie pod kątem spraw urzędniczych, ale tutaj w Rumunii nikomu nigdzie się nie spieszy (nieważne, że w sklepie kolejka długa jak diabli, ale jeżeli osoby przy kasie i kasjerka się znają to trochę to potrwa zanim skończą), w urzędzie nikt nic nie wie, nie odbiera telefonów, nie wie jak pomóc a gdy w końcu samemu człowiek się wszystkiego dowie to sprawy załatwiane są z wielką łaską. Dla przykładu dodam, że załatwiając pewne sprawy na policji obcokrajowiec traktowany jest jak mięcho zamiast jak każdy inny, wystarczyło tylko (od Rumuna usłyszałem tę podpowiedź, że ludzie inaczej zareagują) powiedzieć Sărut-mâna (coś co można przetłumaczyć "całuję w rączki") wobec policjantki i już jej się przypomniało kilka słów po angielsku i co to znaczy być uprzejmym. ;) Idąc na imprezę już nie jeden raz ze znajomymi zauważyliśmy, że gdy tylko jakaś dziewczyna wyczaiła, że jesteśmy obcokrajowcami to zachowywały się jak w tym filmie (oczywiście nie wszystkie). Z drugiej strony muszę powiedzieć, że Rumunii są dobrze wykształceni, znają języki (po kilka) znacznie lepiej od Polaków. Smutne to, że w Polsce młodzi o tym już nie myślą. O Rumunii można napisać naprawdę sporo! Kraj jest bardzo specyficzny na plus i minus. Warto go odwiedzić. PS Wioski do tej pory wyglądają tak samo. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones