PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33597}

Wzgórze nadziei

Cold Mountain
7,5 55 997
ocen
7,5 10 1 55997
6,2 12
ocen krytyków
Wzgórze nadziei
powrót do forum filmu Wzgórze nadziei

Jak dla mnie geniany.

ocenił(a) film na 10

Film zapada w pamięć i nie pozwala o sobie zapomnieć. Świetnie ukazana rzeczywistość wojenna- bezwzględność, brak współczucia, agresja. Na początku troche pokręcony , bo nie wiedziałąm co dzieje się w czasie rzeczywistym filmu, a co jest retrospekcją, ale potem było już tylko lepiej. Jest do piękna opowieść o bezgranicznej miłości dwojga ludzi, ale w tle (a może głównie to miało być główne przesłanie filmu) widać niszczycielską siłę wojny.

ocenił(a) film na 8
mergina22

Mam dokładnie takie same odczucia. Bardzo dobrze oddane brutalne realia czasów wojny. Dobrze pokazano różne zachowania ludzkie, jedni wznoszą się na swoje wyżyny, zaś z innych wychodzi małość, słabość i pazerność. Piękny film. Gra aktorska znakomita, szczególnie Zellweger, ale podkreślam, że wszyscy zagrali znakomicie. Cieszę się również, że obyło się bez zakończenia w stylu happy endu, bo to by zepsuło całość przekazu i klimat.

ocenił(a) film na 10
chemas

Dokładnie. Renee Zellweger zagrała świetnie. Nic dziwnego, ze dostała tyle nagród i nominacji z a tą rolę. Co do zakończenia, to już w trakcie obawiałam się , że tak to się zakończy. Obawiałąm, ponieważ tak bardzo życzyłam tym bohaterom dobrze i wiedziałam, że zakończy się płaczem. Jednak po zastanowieniu doszłam do takiego samego wniosku co ty- zakończenie w stylu "happy end" zabrałoby temu filmowi to co właściwie jest w nim najważniejsze. Praktycznie cały film straciłby sens.

ocenił(a) film na 8
mergina22

Hehe, mam podobnie w przypadku dramatów. Z jednej strony człowiek chciałby dobrych zakończeń, ale gdzieś podświadomie wie, że to nie to. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones