PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33597}

Wzgórze nadziei

Cold Mountain
7,5 55 949
ocen
7,5 10 1 55949
6,3 11
ocen krytyków
Wzgórze nadziei
powrót do forum filmu Wzgórze nadziei

ah, jakie urocze

ocenił(a) film na 4

o tym że on do niej idzie taki szmat drogi bo ją kocha tak bardzo. czyli rozwlekłe, ckliwe romansidło. jedynym plusem w tej "Odysei" w realiach Wojny Secesyjnej jest imponująca obsada aktorska. choć akurat mdła Kidman i to tupeciaste krówsko Zellweger akurat mnie drażniły. daję jednak punkt więcej za epizody Cilliana Murphyego i Jacka White'a (szczerze mówiąc odrobinę mnie wryło jak go zobaczyłem na ekranie). no i za Jude'a Lawa. reszta to hollywoodzka sztampa i konfekcja. egzaltowane piętnastolatki niewątpliwie to oczaruje, ja już się nie nabieram na taką łzawą taniochę. 4/10

ocenił(a) film na 5
Caligula

nie dotrwałam do końca, prawdę mówiąc oglądnełam początek i mało nie zasnęłam :/ - przewinełam na końcówkę - mniej wiecej wtedy gdy "on" do "niej" wraca - piękny fragment - jak go zastrzelili to się poryczałam -fakt, ALE nie żeby tkwic ponad 2 godziny na czyms takim!! ode mnie 5 - za te końcowe sceny reszta NUDA!! :/

ocenił(a) film na 4
Ewka89

Podpisuję się. Z tą różnicą, że jak dla mnie końcowe sceny były tak piękne, że aż nie zemdliło. Godnym uwagi jest to, że podczas trwania filmu zrobiłam sobie 5 herbat - mój kinowy rekord. 4- za 5 herbat, bo były dobre.

Caligula

Jeszcze dobra rola Portman. Mi właściwie film się podobał, a czas nie dłużył. Muszę sprawdzić ale mam wrażenie, że powstał na podstawie jakiejś książki. Tylość motywów i zwrotów akcji... No i uśmiercenie Law. Miał dobrą rolę, którą potrafił świetnie zagrać. Gdyby zostawili postać żywą film byłby niewiele wart. W dzisiejszych czasach to rzadkość w amerykańskiej pop kulturze, żeby dotrwać do końca. Te ich pieprzone happy endy mnie dobijają. W sumie z każdą kolejną rolą lubię go coraz bardziej (nie chronologicznie tylko jak oglądam). Pierwszy raz widziałam Blacka poza klipami W.S. i spodobało mi się, że wnosi powiew siebie w ten film. To trochę odświeżyło produkcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones